Czekolada*PL. Kotka Sphynx canadian z rodowodem, Kotka ragdoll z rodowdem. Kocięta do kupienia.

 
 
Ragdoll, hodowla Czekolada
 
Galeria
 
Więcej / More »
 
 
 

Fanta Pociecha*Pl - Bufka

Ragdoll - female kotka
kolor: RAG g 04

ojciec: CH DANNY CARAMEL EMINUS, CZ
RAG e

matka: GRACE RAGELLA*PL
RAG a 03

Ragdoll to prawdziwie słodki i pełny elegancji , duży i mądry kot z miękką okrywą włosową przypominającą w dotyku futerko królika.

Ragdoll - to prawdziwie kochana, cierpliwa wewnętrzna ostoja spokoju. Bardzo dobry kompan dla dzieci ze względu na swoją delikatność ale i fantastyczny kot dla całej rodziny.
Jeśli pragniesz mieć dużego kota który nie jest agresywny, kocha być z ludzmi i jest bardzo spokojny możesz rozważyć chęć posiadania właśnie Ragdolla. Ragdolle nie mają instynktu do walki - gdy są atakowane nie potrafią się bronić. Dlatego tak ważne jest by ragdoll był pod okiem opiekuna bez możliwości spacerowania po ogrodzie w osamotnieniu ze wzgledu na czyhajace niebezpieczeństwo - obce zwierzęta. Uwielbiają przebywać z ludzmi zachowując się niekiedy jak mały szczeniaczek chodząc krok w krok za swoim właścicielem. Ragdoll nie jest głośny, może jedynie alarmować głód w porach posiłku. To koty ogólnie spokojne kochajace bawić się różnymi typami zabawek a na zaproszenie do wspólnej zabawy reagują niemal za każdym razem. Jeżeli chcesz bardzo aktywnego kota to będziesz zadowolony z Ragdollem.


Opis fizyczny kota rasy Ragdoll

Ragdolle to duże koty . Bardzo pózno dojrzewają bo dopiero w wieku około trzech lat . Kotki ważą 4-6 kg. a kocury 7-10 kg. ale oczywiście zdażają się i większe okazy. Ragdolle mają duze owalne niebieskie oczy . Uszy sa zaokraglone , nisko osadzone z drobnym przednim nachyleniem , z charakterystycznym sklepieniem głowy - płaski szczyt , tzw. "lotnisko". Ogon długi i ofutrzony zwężający się ku końcowi.Futro jest dłuższe z widoczną różnicą dłuższego futra dookoła szyi ( kryza) i na tylnych łapkach tzw. portki. Futro ogólnie nie ma skłonności do kołtunienia dlatego czesanie jest łatwe i przyjemne i wymaga sporadycznego czesania ( regularnego czesania wymagają jedynie portki , kryza i podbrzusze ).


Kolorystyka kota rasy Ragdoll

COLOURPOINT
Charakterystyczne umaszczenie - maska , łapy , uszy , ogon i genitalia są wyraźniejsze od korpusu. Od 2005 r. są uznane w prawie wszystkich odmianach barwnych wraz z pręgowaniem.

BICOLOR
Do koloru point dochodzi od 1/4 do 1/2 koloru białego. Preferowana jest biała odwrócona literka "V" na masce, biała klatka piersiowa , brzuch i łapy . Wadą są pojedyńcze białe włosy na ciemnych częściach ciała.

MITTED
Kolor charakterystyczny jedynie dla rasy ragdoll.Biała broda z albo bez białej kreski na masce . Na przednich łapach białe rękawiczki. Tylne łapy powinny być białe minimalnie do pięty , a maksymalnie do połowy uda , a od brody przez cały brzuch aż do nasady ogona powinien ciągnąć się biały pas.

Kiedy na świat przychodza kociaki ragdolla są bielusieńkie. Kolor rozwija się powoli i pogłębia się z tygodnia na tydzień....